فرهنگ و هنر

iOS 12 روی 50 درصد از دستگاه های اپل نصب شده است

هفته پیش یک شرکت تحلیل گر بیان کرد که iOS 12 تقریبا روی 47.54 درصد از دستگاه های پشتیبانی شده نصب شده است. کمی بعدتر، امروز خود اپل آمار رسمی نصب این سیستم عامل را بیان کرد.

29 بهمن 1397

کارتون نوستالژیک؛ جودی آبوت و بابا لنگ دراز

اهل کتاب معمولا در نوجوانی سری به کتاب های جین وبستر هم می زنند. مشهورترین اش بابا لنگ دراز است و بعد هم کتاب های شیرینی مثل دشمن عزیز که درواقع دنباله ای بر بابا لنگ دراز و خاطرات سالی دوست جودی است. کارتون بابا لنگ دراز بخشی از خاطراتی است که البته این...

20 بهمن 1397

برتری بادران تهران و توقف اکسین البرز در هفته ششم لیگ دسته یک

هفته ششم لیگ دسته یک با پیروزی بادران تهران و توقف یاران فراز کمالوند در اکسین البرز شروع شد.

9 بهمن 1397

زبان لوس به جای قصه گوهای دیروز

یک مدرس دانشگاه می گوید: در دوران کودکی من قصه گویی بود که آن قدر زیبا کلمات را در قصه ها بیان می کرد که من همیشه دلم می خواست مثل او کلمات را تلفظ کنم. اما الان بچه ها چنین چیزی ندارند؛ آن ها یک زبان لوس و بی هویت دارند که برای شان چیزی را تعریف می نماید.

22 دی 1397

چکناوریان: دیوانه ها جهان را می سازند!

لوریس چکناواریان گفت: فیلم 13 اکتبر 1937 درباره یک آدم دیوانه است و من همیشه گفته ام که دیوانه ها جهان را می سازند و عاقلان خراب می نمایند.

1 آذر 1397

دعا کنیم ریشه این گیاه بخشکد

مشاهدات خبرنگار خبرنگاران از رودخانه محمودآباد نشان می دهد گیاه سنبل آبی که گیاهی مهاجم، سمی و خطرناک است با رشد زیاد در این رودخانه تکثیر پیدا نموده ولی متاسفانه هنوز اقدامی برای کنترل این گیاه سمی از سوی مسئولان ذیربط صورت نگرفته است.

7 آبان 1397