iOS 12 روی 50 درصد از دستگاه های اپل نصب شده است

هفته پیش یک شرکت تحلیل گر بیان کرد که iOS 12 تقریبا روی 47.54 درصد از دستگاه های پشتیبانی شده نصب شده است. کمی بعدتر، امروز خود اپل آمار رسمی نصب این سیستم عامل را بیان کرد.

iOS 12 روی 50 درصد از دستگاه های اپل نصب شده است

با توجه به آماری که اپل ارائه نموده، iOS 12 روی پنجاه درصد دستگاه های پشتیبانی شده نصب شده است. همچنین 53 درصد از دستگاه هایی که از چهار سال پیش تا کنون عرضه شده اند، این سیستم عامل را نصب نموده اند. iOS 11 نیز طبیعتا دومین نسخه پر استفاده از iOS بوده که روی 39 درصد کل دستگاه های اپلی و روی چهل درصد از دستگاه های عرضه شده از چهار سال پیش تا کنون، نصب شده است.

نسخه های قبل تر iOS نیز به ترتیب روی 11 و 7 درصد از دستگاه های اپل نصب شده اند. مثل همیشه، درصد نصب آخرین نسخه از سیستم عامل اپل در حال رشد است. گرچه مقایسه درستی نیست اما در طرف مقابل، گوگل هنوز آمار رسمی از درصد نصب اندروید پای روی گوشی های اندرویدی اعلام ننموده که طبیعتا اگر این آمار اعلام گردد کمتر از پنج درصد خواهد بود. شاید اگر پیکسل های ساخته شده توسط گوگل فروش بیشتری داشتند، آمار نصب آخرین نسخه های اندروید نیز با سرعت بیشتری رشد می کرد اما متاسفانه یا خوشبختانه، چنین نیست.

iOS 12 توانسته در سرعت آمار نصب از نسخه قبلی خود پیشی بگیرد. بر اساس آمار رسمی سال گذشته اپل، اوایل ماه اکتبر سال گذشته، iOS 11 روی 38.5 درصد از دستگاه های اپلی نصب شده بود و یک ماه بعد در ماه نوامبر به 50 درصد رسید. از طرف دیگر، iOS 12 هنوز نتوانسته رکورد نصب iOS 10 را بشکند. دو سال پیش در ماه اکتبر، iOS 10 روی 54 درصد از دستگاه های اپلی نصب شده بود که نشان از محبوبیت این نسخه از سیستم عامل iOS داشت.

از اینکه iOS 12 توانسته از iOS 11 موفق تر عمل کند، شوکه نمی شویم چراکه جدیدترین نسخه از سیستم عامل iOS توانسته سرعت گوشی ها و دستگاه های قدیمی اپل را هم بالا ببرد و از همین رو کسانی که آیفون های قدیمی تر دارند، اشتیاق بیشتری به بروزرسانی iOS 12 نشان می دهند.

از نظر سرعت، iOS 12 می تواند روی آیفون 6 پلاس، اپلیکیشن ها را 40 درصد سریع تر از نسخه قبلی iOS باز کند. کیبرد در این گوشی حالا 50 درصد سریع تر باز می گردد. باز کردن دوربین از صفحه لاک اسکرین هم 70 درصد سریع تر شده است. علاوه بر این ها، انیمیشن های سیستم عامل نیز روان تر و بهتر اجرا می شوند و به طور کلی، iOS 12 به شکل محسوسی روی دستگاه های قدیمی سریع تر است. در مورد اپلیکیشن های جانبی نصب شده از اپل استور هم این مورد صادق است و اپلیکیشن ها تا دو برابر زودتر از گذشته باز می شوند.

شما درباره این نسخه از iOS چه فکر می کنید؟ آیا دستگاه خود را به iOS 12 آپدیت نموده اید؟

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "iOS 12 روی 50 درصد از دستگاه های اپل نصب شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "iOS 12 روی 50 درصد از دستگاه های اپل نصب شده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید