گازرسانی به یک شهر، 184 روستا و 34 واحد صنعتی لرستان طی هفته دولت

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا لطفعلیان در جمع خبرنگاران، گفت: بهره برداری و کلنگ زنی طرح گازرسانی به یک شهر، 215 روستا و 34 واحد صنعتی در هفته دولت انجام خواهد شد.

گازرسانی به یک شهر، 184 روستا و 34 واحد صنعتی لرستان طی هفته دولت

وی، گفت: در هفته دولت سال جاری طرح گازرسانی به 184 روستای استان با هزینه بیش از 120 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان، اضافه کرد: برای گازرسانی به این تعداد روستا بیش از 740 کیلومتر شبکه گاز اجرا و هزار و 400 انشعاب نیز نصب گردیده تا حدود 9 هزار خانوار روستایی به جمع مصرف کنندگان گاز اضافه شوند.

لطفعلیان، اضافه کرد: همچنین با بهره برداری از طرح گازرسانی به شهر درب گنبد نیز که در منطقه ای کوهستانی و صعب العبور قرار گرفته است و از طرحهای سنگین گازرسانی به شمار می رود حدود 700 خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی، گفت: برای تکمیل طرح گازرسانی به این شهر بیش از 12 کیلومتر خطوط انتقال، تغذیه و توزیع اجرا گردیده و دو ایستگاه تقلیل فشار گاز و 419 انشعاب نیز در تکمیل طرح گازرسانی این شهرستان اجرا گردیده است.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان، گفت: هزینه گازرسانی به شهر درب گنبد حدود 40 میلیارد ریال بوده که از منابع داخلی وزارت نفت تامین گردیده است.

لطفعلیان، گفت: در هفته دولت کلنگ شروع گازرسانی به 31 روستای استان به زمین زده خواهد شد که در آینده موجب بهره مندی بیش از هزار و 300 خانوار روستایی از نعمت گاز خواهد شد.

وی، توضیح داد: برای گازرسانی به این تعداد روستا 125 کیلومتر شبکه گاز اجرا و 270 انشعاب نیز نصب خواهد شد و هزینه پیش بینی گردیده برای این طرح ها حدود 80 میلیارد ریال است.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان، یادآور شد: 34 واحد صنعتی نیز با هزینه ای بالغ بر 20 میلیون ریال نیز طی هفته دولت در نقاط مختلف استان گاز رسانی می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گازرسانی به یک شهر، 184 روستا و 34 واحد صنعتی لرستان طی هفته دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازرسانی به یک شهر، 184 روستا و 34 واحد صنعتی لرستان طی هفته دولت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید