کدام انرژی تجدیدپذیر برای مازندران به صرفه است؟

عضو هئیت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه تا 50 سال آینده قطعا باید به سمت استفاده از انرژی های تجدیدشونده پیش برویم، گفت: استفاده از انرژی امواج دریا مقرون به صرفه نیست.

کدام انرژی تجدیدپذیر برای مازندران به صرفه است؟

عزیر عابسی در گفت وگو با خبرنگاران مازندران، در مورد ویژگی انرژی های تجدیدپذیر اظهار کرد: انرژی های تجدیدپذیر در مقیاس عمده عمر انسان قابلیت تجدیدپذیری یا بازگشت پذیری داشته و منبع بسیاری از آن ها خورشید است.

وی با اشاره به اینکه نور خورشید، باد، باران موج، جزر و مد و گرمای حرارتی زمین همه جز انرژی های تجدیدپذیر هستند، توضیح داد: با توجه به توسعه جهان و روند افزایشی استفاده از سوخت های فسیلی و آلایندگی های ایجاد گردیده برای محیط زیست در پی استفاده از این نوع انرژی،امروزه جهان به سمت استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر حرکت می نماید.

عضو هئیت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه باید سوخت های تجدیدپذیر به زودی جایگزین سوخت ها فسیلی گردد، گفت: در استان مازندران انرژی خورشیدی از نظر میزان تابش از نیمه جنوبی کشور پایین تر است اما می توان گفت از میانگین جهانی کمی بالاتر بوده و این یعنی از این انرژی می گردد در مقیاس محلی استفاده کرد.

دبیر کارگروه محیط زیست و پسماند اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران با اشاره به اینکه به دلیل نبود پهنه بادی مناسب نمی توان از انرژی بادی و توربین در استان استفاده کرد، یادآور شد: انرژی موج دریا در مازندران هنوز مورد استفاده چندانی قرار نگرفته و در حال تحقیق و آنالیز در این زمینه هستیم.

عابسی گفت: تاسیسات استفاده از انرژی امواج گران است و هنوز در جهان نیز به این منبع به چشم انرژی قابل اعتماد نگاه نمی نمایند.

وی با بیان اینکه استفاده از انرژی امواج به دلیل عدم صرفه اقتصادی و راندمان پایین هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار گرفته است، اظهارکرد: ناگزیر تا 50سال آینده باید از انرژی های تجدیدشونده در مازندران بهره بگیریم که قطعا همچنان انرژی خورشیدی یکی از مهم ترین انرژی ها خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کدام انرژی تجدیدپذیر برای مازندران به صرفه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام انرژی تجدیدپذیر برای مازندران به صرفه است؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید