کارتون نوستالژیک؛ جودی آبوت و بابا لنگ دراز

اهل کتاب معمولا در نوجوانی سری به کتاب های جین وبستر هم می زنند. مشهورترین اش بابا لنگ دراز است و بعد هم کتاب های شیرینی مثل دشمن عزیز که درواقع دنباله ای بر بابا لنگ دراز و خاطرات سالی دوست جودی است. کارتون بابا لنگ دراز بخشی از خاطراتی است که البته این بار قدمتش به دهه شصت نمی رسد و اواخر دهه هفتاد از تلویزیون پخش شد

کارتون نوستالژیک؛ جودی آبوت و بابا لنگ دراز
تاریخ ساخت خالقان کشور سازنده
1990 میلادی کازویوشی یوکوتا-ماساکازو هیگوچی ژاپن

قصه انیمیشن و در حقیقت کتاب بابا لنگ دراز ماجرای دختر یتیم باهوشی است که در یک نوانخانه زندگی می نماید. نوانخانه ای که در آنجا زندگی خوبی ندارد. یکی از خیرین که متوجه هوش و تخیل سرشار دخترک می گردد تصمیم می گیرد هزینه هایش را تامین کند و او را به کالج بفرستد. دختر فقط سایه مرد را روی دیوار دیده که پاهای بلندی داشته. مردی که می خواهد ناشناس باقی بماند. درنتیجه نام مستعار او را بابا لنگ دراز می گذارد و خطاب به او نامه هایی به همین عنوان می نویسد. دخترک در کالج می خواهد هویتش را به عنوان یک یتیم مخفی کند و همین باعث دردسرهایی برایش می گردد.

چیزهایی که درباره کارتون بابا لنگ دراز نمی دانید

  • کارتون بابا لنگ دراز در ژاپن جوایز مهم زیادی برده است.
  • این انیمیشن 40 اپیزود دارد که هر اپیزود حدود 30 دقیقه است.
  • بخشی از پروژه ای به نام تئاتر شاهکار دنیا است که توسط استودیوی انیمیشن نیپون فراوری می شد. تئاتر شاهکار دنیا بخشی از محصولات فراوریی انیمه تلویزیون ژاپن هستند که نسخه هایی از کتاب های ادبیات کلاسیک را هر سال به تصویر می کشند. زمان پخش این انیمه های ساعت 19:30 دقیقه یکشنبه شب هاست. این ایده از سال 1969 تا 1997 اجرایی می شد و از سال 2007 هم دوباره از سر گرفته شد.
  • سریال های انیمیشن زنان کوچک، هایدی، آنه با موهای قرمز و خانواده دکتر ارنست همگی بخشی از پروژه تئاتر شاهکار دنیا هستند که همگی هم از صدا و سیما پخش گردیده اند.
  • دوبله بابا لنگ دراز با استقبال زیادی روبرو شد. زهره شکوفنده مدیر دوبلاژ انیمیشن بود و به جای جودی آبوت هم صداپیشگی می کرد. کیکاووس یاکیده هم در نقش جرویس پندلتون صحبت می کرد.
  • اپیزودهای آخر کارتون بابا لنگ دراز دچار ممیزی های زیادی شد که هم شامل لباس های جودی و دوستانش و هم سکانس های عاشقانه مربوط به جودی و جرویس بود.
  • نسخه انیمیشن با کتاب جین وبستر تفاوت هایی داشت. از جمله اینکه در کتاب مدیر نوانخانه زن نفرت انگیزی است اما در نسخه انیمیشن کاراکترش متعادل گردیده و با وجود اینکه بچه ها اول از او خوش شان نمی آید اما در حقیقت زن خوش قلبی است.

اپیزود اول کارتون بابا لنگ دراز را به زبان اصلی و با زیرنویس انگلیسی از پایین دانلود کنید.

منبع: دیجیکالا مگ

به "کارتون نوستالژیک؛ جودی آبوت و بابا لنگ دراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارتون نوستالژیک؛ جودی آبوت و بابا لنگ دراز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید