چکناوریان: دیوانه ها جهان را می سازند!

لوریس چکناواریان گفت: فیلم 13 اکتبر 1937 درباره یک آدم دیوانه است و من همیشه گفته ام که دیوانه ها جهان را می سازند و عاقلان خراب می نمایند.

چکناوریان: دیوانه ها جهان را می سازند!

به گزارش خبرنگاران، طبق گزارش رسیده، این هنرمند موسیقی که در اکران افتتاحیه فیلمش شامگاه 10 شهریور ماه در موزه سینما سخن می گفت، ادامه داد: روزی که به من گفتند می خواهیم از زندگی تو یک فیلم بسازیم، ترسیدم زیرا بسیار سخت است و ما هر روز در حال تغییر هستیم. وقتی فیلمی درباره فردی ساخته می گردد او را مانند تابلوی نقاشی و عکس در زمانی فیکس، ثابت می کنیم و وقتی افراد در هر زمان این فیلم را تماشا می نمایند، تصور می نمایند که فرد در فیلم امروز نیز همان شکلی است که در فیلم هست.

وی ادامه داد: من در این فیلم برای پاسخ به سوالات هیچ فکری نمی کردم و از قبل آمادگی نداشتم و در لحظه جواب می دادم. کوشش کردم دیروزم با روزی که از این جهان قرار است بروم فرقی نکند. من کودک هستم و هیچ زمانی دوست ندارم از این کودکی خارج شوم زیرا جهانی که خارج از کودکی است، لذتی برای زندگی ندارد و همیشه در قلبم کودک هستم.

چکناواریان اضافه نمود: فیلم 13 اکتبر 1937 درباره یک آدم دیوانه است و من همیشه گفته ام که دیوانه ها جهان را می سازند و عاقلان خراب می نمایند.

در این مراسم، فرزاد توحیدی با خوشامدگویی به حاضران گفت:خوشحالیم که در سایت هاشور برای دومین بار یک فیلم خوب و فرهنگی را بصورت همزمان و جهانی و از طریق اینترنت اکران می کنیم.

علی مرادخانی مدیرعامل موزه موسیقی ایران نیز طی سخنانی با اشاره به روند ساخت فیلمی درباره لوریس چکناواریان گفت:یکی از فیلم های که در جهان ساخته می گردد، ساخت فیلم از زندگی روزانه و عادی یک هنرمند است اما متاسفانه در ایران کمتر به این امر پرداخته گردیده است.

وی ادامه داد:بعد از تاسیس موزه موسیقی در سال 88 تصمیم گرفتیم ساخت چند فیلم از چهره های مختلف هنری را آغاز کنیم. زیرا معتقدیم اینگونه فیلمها می ماند و اگر امروز به خوبی کار نکنیم بعدها تاسف خواهیم خورد که چه لحظات خوبی وجود داشته است و ما آنها را ثبت و ماندگار نکردیم.

مرادخانی ادامه داد:فیلمهای درباره لوریس چکناواریان،فرهاد فخرالدینی ، خانم ملک پور و همایون خرم ساخته و آماده نمایش است و امیدوارم با همکاری هاشور بزودی اکران گردد.

وی ادامه داد: طرح و پیشنهاد ساخت فیلم 13اکتبر 1937 سال 90 همراه با سید عباس سجادی مطرح شد و بکتاش آبتین نیز سال 91 با حداقل بودجه و کمترین امکانات با عشق و علاقه این فیلم را ساخت.

وی توضیح داد:باید ساخت چنین فیلمهای بخصوص درباره چهره های حوزه موسیقی، نمایش و هنرهای تجسمی ادامه پیدا کند.

بکتاش آبتین کارگردان فیلم نیز با خوشامدگویی به مهمانان گفت:در فیلم 13 اکتبر 1937 کوشش کردیم تا چکناواریان را همانگونه که هست با همان صفا، صمیمیت و کودکی درونش نشان بدهیم.

وی ادامه داد: من در زمان ساخت این فیلم و معاشرت با چکناواریان بسیار لذت بردم زیرا او هنرمندی است که با انسان درونش تفاوتی ندارد.

علاقمندان به تماشای این فیلم می توانند به سایت هاشور مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چکناوریان: دیوانه ها جهان را می سازند!" امتیاز دهید

1 کاربر به "چکناوریان: دیوانه ها جهان را می سازند!" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چکناوریان: دیوانه ها جهان را می سازند!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید