قطع آب 2 هزار خانوار در غرب گیلان، راه های اصلی و فرعی باز است

به گزارش خبرنگاران، از شامگاه چهارشنبه بارش شدید باران در استان گیلان سبب آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه و مسیل ها و تخریب پل های ارتباطی در برخی نقاط روستایی و مسدود شدن راه ها در برخی شهرستان های غربی این استان همانند آستارا، تالش، رضوانشهر، صومعه سرا و ماسال شد.

قطع آب 2 هزار خانوار در غرب گیلان، راه های اصلی و فرعی باز است

در اثر این بارش ها مسیر پونل به خلخال با ریزش کوه و افتادن درخت مسدود گردیده بود که به گفته معاون عمرانی استانداری گیلان این مسیر امروز با کوشش راهداران بازگشایی شد.

تمامی راههای اصلی و فرعی غرب گیلان باز است

مدیرکل راهداری و حمل و تقل جاده ای گیلان در حاشیه بازدید از راههای مناطق سیل زده در غرب این استان، اظهارکرد: در حال حاضر تمامی راه های اصلی و فرعی مناطق غرب گیلان باز است.

محمدرضا نازک کار با اشاره به کوشش اکیپ های راهداری، اضافه نمود: کوشش گردیده تا با استفاده از امکانات و نیروی انسانی مجرب، ماشین آلات و امکانات بخش خصوصی انهار، مسیل ها و رودخانه ها پاکسازی و جاده های اصلی و فرعی شهرهای صومعه سرا و تالش و جاده پونل به خلخال بازگشایی گردد.

2 راه روستایی تالش مسدود است

به گفته معاون عمرانی فرمانداری تالش راه ارتباطی روستاهای ییلاقی تمشلاند بخش لیسار و پیسرای بخش مرکزی این شهرستان که بر اثر جاری شدن سیلاب، رانش زمین و تخریب پل مسدود گردیده بود هنوز بازگشایی نگردیده است.

شاهی با اشاره به اینکه این روستاها بیش از 40 خانوار جمعیت دارد، اضافه نمود : ماموران راهداری در کوشش هستند با ایجاد جاده فرعی و پل موقت، ارتباط این 2 روستا را با بخش مرکزی شهرستان برقرار نمایند.

وی همچنین به وصل شدن گاز 215 خانوار، آب آشامیدنی بیش از سه هزار خانوار و برق 200 خانوار اشاره و اعلام کرد: کوشش ها برای وصل شدن آب آشامیدنی حدود 2 هزار خانوار تالش، ماسال، آستارا و رضوانشهر و همچنین گاز 124 خانوار ادامه دارد.

معاون امور عمرانی فرمانداری تالش یادآورشد: پل های شکسته گردیده روستاهای شیخ محله و پرده گوشه تالش نیز به صورت موقت ترمیم گردیده است.

خسارت به 50 واحد مسکونی و تجاری در صومعه سرا

فرماندار صومعه سرا درباره میزان خسارت وارده سیل به برخی از روستاهای این شهرستان به خبرنگاران گفت: براثر بارش شدید باران طی دو روز گذشته به 50 واحد مسکونی و تجاری و شالیکوبی در پنج روستای بهمبر، ضیابر، آقامحله، لارسر، ارم سادات بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا خسارت وارد گردیده است.

علی فتح اللهی با بیان اینکه روز گذشته ارتفاع آبگرفتگی در برخی از واحدهای مسکونی به 80 سانتی متر می رسید، اضافه نمود: همه مسئولان و دستگاه های امدادی و خدمات رسان از همان ساعات ابتدایی در منطقه سیل زده حاضر و اقدامات لازم را انجام دادند.

وی با اشاره به کاهش بارندگی و فروکش کردن آبهای سطحی و رودخانه ها، اعلام کرد: در حال حاضر وضعیت در مناطق سیل زده روستاهای ضیابر، آقامحله، مازندران محله، بهمبر، لارسر و ارم سادات شهرستان صومعه سرا به حالت عادی برگشته ولی آبگرفتگی در دهها واحد مسکونی و برخی از معابر عمومی روستاهای یادگردیده همچنان وجود دارد.

فتح اللهی ادامه داد: اکیپ های امدادی و خدماتی جهت یاری رسانی و اکیپ های کارشناسی جهت آنالیز و برآورد خسارت در مناطق سیل زده حضور دارند.

گزارشی از وقوع سیل در رودسر نداریم

سرپرست فرمانداری رودسر نیز در این باره با اشاره به اینکه تاکنون گزارشی در زمینه وقوع سیل در این شهرستان نداشته ایم به خبرنگاران گفت: با این وجود همه دستگاه ها آماده ارائه خدمات رسانی در مواجهه با حوادث احتمالی هستند.

علی وارسته از برنامه ریزی برای مهار آب های سطحی در این شهرستان اطلاع داد و اظهارکرد:مهار و کنترل آب های سطحی باتوجه به خشکسالی و کمبود آب بسیار مهم است.

خروج سامانه بارشی از اواخر وقت امروز از گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان نیز درباره شرایط جوی این استان برای ساعات آینده به خبرنگاران گفت: سامانه بارشی که از 48 ساعت گذشته وارد گیلان شد از اواخر وقت امروز از استان خارج می گردد.

محمد دادرس اضافه نمود: در 48 ساعت آینده آسمان استان گیلان براساس نقشه های هواشناسی ابری تا نیمه ابری با بارش پراکنده باران همراه است.

وی گفت: دریای خزر امروز با ارتفاع موج 1.5 تا 2.5 متر بوده و برای فعالیت های دریانوردی و صید نامناسب و فردا با ارتفاع موج 60 سانتی متر تا 1.20 سانتی متر به تدریج از عصر مناسب می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قطع آب 2 هزار خانوار در غرب گیلان، راه های اصلی و فرعی باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع آب 2 هزار خانوار در غرب گیلان، راه های اصلی و فرعی باز است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید