دعا کنیم ریشه این گیاه بخشکد

مشاهدات خبرنگار خبرنگاران از رودخانه محمودآباد نشان می دهد گیاه سنبل آبی که گیاهی مهاجم، سمی و خطرناک است با رشد زیاد در این رودخانه تکثیر پیدا نموده ولی متاسفانه هنوز اقدامی برای کنترل این گیاه سمی از سوی مسئولان ذیربط صورت نگرفته است.

دعا کنیم ریشه این گیاه بخشکد

قهرمان اسماعیلی، کارشناس محیط طبیعی اداره محیط زیست محمودآباد در این زمینه به خبرنگار خبرنگاران گفت: گیاه مهاجم سنبل آبی در محیط آبی آلوده به پساب کشاورزی و خانگی با درصد مواد آلی بالا رشد و تکثیر فراوانی دارد.

وی گفت: آنچه که امروز مهم تر از وجود گیاه سنبل آبی در سطح رودخانه های شهر محمودآباد محسوب می گردد، جریان پساب های خانگی، کشاورزی و صنعتی است که بستر مناسبی را برای رشد و تکثیر این گیاه مهاجم فراهم نموده است. این گیاه در رودخانهها با شرایط مناسب رشد کمی دارد و پس از مدتی از بین خواهد رفت.

اسماعیلی اضافه نمود: لزوم مدیریت اصولی پساب خانگی و بازار الغدیر محمودآباد که از بازارهایی با تاریخچه قدیمی در این شهر است می تواند برای کنترل این گیاه سمی بسیار با اهمیت باشد. رشد و تکثیر این گیاه در سطح رودخانه های شهر محمودآباد نشان از بار آلودگی بالای رودهای جاری در این شهر دارد.

سنبل آبی گیاهی مهاجم، سمی و خطرناک است که به سرعت در سطح رودخانه ها و تالاب ها تکثیر پیدا می نماید و باعث به خطر افتادن حیات زیست مندان می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دعا کنیم ریشه این گیاه بخشکد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با دعا کنیم ریشه این گیاه بخشکد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید