دستگاه های اجرایی درارائه خدمات به جامعه سالمندی موازی کاری نکنند

به گزارش خبرنگاران، مسیح الله سلطانی ظهر دوشنبه در دومین جلسه دبیرخانه شورای سالمندی استان، اضافه کرد: 9 مهرماه سالروز جهانی سالمندان را فرصت خوبی برای جامعه است تا جامعه در جریان خدمات سالمندان قرار بگیرند.

دستگاه های اجرایی درارائه خدمات به جامعه سالمندی موازی کاری نکنند

وی اظهار کرد: این روز در ارتقای زندگی سالمندی بسیار مهم است و ارائه خدمات به جامعه سالمندی بسیار لازم است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان بابیان اینکه دستگاه های اجرایی در ارائه خدمات به جامعه سالمندی از موازی کاری جلوگیری نمایند، تأکید کرد: باید هر دستگاه اجرایی با توجه به توان خود خدمات لازم را به سالمندان ارائه بدهد.

سلطانی تأکید کرد: دستگاه های اجرایی در استان موظف هستند خدمات لازم را به سالمندان ارائه بدهند و برخی از دستگاه ها وظایف بیشترین نسبت سالمندان دارند.

وی اضافه کرد: در حوزه ارائه خدمات به سالمندان فضاها و امکانات خوبی داریم و در مقوله ورزش سالمندی می توان از فضاهایی ورزشی متعددی که در سطح استان وجود دارد برای سالمندان استفاده کرد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان به بحث واقفین اشاره نمود و گفت: واقفین را به سمت فضاهایی تشویق کنیم و از این فضاها برای سالمندان کاربری داشته باشند.

سلطانی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی به ارائه خدمات جامعه سالمندی سرعت بدهند و دولت در حوزه سالمندی نگرانی دارد چراکه 700 هزار سالمند در سطح کشور بیماری آلزایمر دارند که این تعداد 10 درصد جامعه سالمندی را شامل می گردد که تا سال 2050 تعداد سالمندان در ایران بیشتر از متوسط جهانی خواهد شد.

وی توضیح داد: متأسفانه تا سال 2050 به ازای هر سه نفر یک سالمند در کشور خواهیم داشت بنابراین از الآن باید دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات به سالمندان تمهیدات لازم را در دستور کار قرار دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستگاه های اجرایی درارائه خدمات به جامعه سالمندی موازی کاری نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه های اجرایی درارائه خدمات به جامعه سالمندی موازی کاری نکنند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید