درآمدی بر فلسفه سیاسی نوین؛ نگرش دموکراتیک به سیاست

به گزارش خبرنگاران، کتاب درآمدی بر فلسفهٔ سیاسی نوین به نحوی موجز نظریه ای در باب اخلاق سیاسی دموکراتیک ارائه می نماید که مبتنی بر نظریه های فیلسوفان سیاسی معاصر است. این نظریهٔ گسترده که مؤلف با عنوان نگرش دموکراتیک به سیاست به آن اشاره می نماید، خواننده را به درک مفاهیم زیر قادر می سازد:

درآمدی بر فلسفه سیاسی نوین؛ نگرش دموکراتیک به سیاست

ماهیت حکومت دموکراتیک دلایلی که افراد را به لحاظ اخلاقی ملزم به تبعیت از قوانین حکومت دموکراتیک می سازند عدالت اجتماعی در دولت دموکراتیک

لزلی ای. جیکوبز مدل های گوناگونی از دموکراسی ارائه می نماید و نظریه های مربوط به وظیفهٔ اخلاقی برای پیروی از قوانین حکومت دموکراتیک را به نحو انتقادی آنالیز می نماید.

او اهمیت حقوق را تبیین می نماید و صندلی آزادی فردی را در جامعهٔ دموکراتیک، با طرح چنین پرسش هایی معین می سازد: کدام حقوق (اگر چنین حقی وجود داشته باشد) باید از طریق قانون اساسی مورد حمایت واقع شوند؟ چرا آزادی های اساسی ارزشمندند؟ انتها، بحث را بر سر مسائل مربوط به برابری اقتصادی و احیای جماعت و مضامین مرتبط در جامعهٔ دموکراتیک متمرکز می نماید.

نویسنده دربارهٔ مفاهیم سیاسی استدلال هایی فلسفی اقامه می نماید تا ارتباط میان مشکلات و مسائل گوناگون در فلسفهٔ سیاسی نوین را معین سازد. با توصیف و نقد نظریه ها و اندیشه های دیگران، خوانندگان را تشویق می نماید و قادر می سازد تا دیدگاه های او را مورد بحث قرار دهند و نگرشی دموکراتیک و خاص خود نسبت به سیاست شکل دهند.

کتاب درآمدی بر فلسفهٔ سیاسی نوین اثر لزلی جیکوبز و ترجمه مرتضی جیریایی با موضوع فلسفه سیاسی در 238 صفحه در 260 هزار ریال منتشر گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "درآمدی بر فلسفه سیاسی نوین؛ نگرش دموکراتیک به سیاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با درآمدی بر فلسفه سیاسی نوین؛ نگرش دموکراتیک به سیاست

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید