توسعه روابط بین منطقه آزاد ماکو و نخجوان پیگیری می گردد

منصور آیرم، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان و غلامرضا سلیمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو شب گذشته در ماکو با یکدیگر دیدار و بر همکاری های اقتصادی، گردشگری و فرهنگی منطقه آزاد ماکو و نخجوان تاکید کردند.

توسعه روابط بین منطقه آزاد ماکو و نخجوان پیگیری می گردد

به گزارش خبرنگاران، منصور آیرم، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان در این دیدار گفت: کنسولگری ایران در نخجوان بسترسازی برای توسعه روابط اقتصادی، گردشگری و فرهنگی بین منطقه آزاد ماکو و نخجوان را پیگیری نموده و اشتغال زایی در منطقه را دنبال می نماید.

آیرم اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو فرصت مناسبی برای گسترش فعالیت اقتصادی برای تجار و بازرگانان نخجوان ایجاد نموده است که می توان با تسهیل تردد اتباع ایرانی و نخجوان، راه تجارت و رونق اقتصادی منطقه را هموار کرد.

وی با اشاره به اینکه عقد موافقت نامه های استاندارد و ترانزیت بین 2 کشور، افزایش پلکانی ساعت کار گمرک پلدشت و نشست ماهیانه مشترک مقامات گمرکی از اقدامات انجام گرفته در راستای توسعه روابط اقتصادی است اظهار کرد: فراهم کردن بستر صادرات در حوزه های کشاورزی و دارویی ، برگزاری نشست های تجاری با حضور مقامات و تجار دو طرف و ایجاد ارتباط بین بخش های خصوصی نیز از دیگر اقدامات سرکنسولگری ایران در نخجوان است.

آیرم گفت: کنسولگری ایران در نخجوان به منظور رونق بخشیدن به سطح مناسبات اقتصادی همانند گذشته نگاه ویژه ای به این موضوع دارد لذا ایجاد مجموعه های تجاری برای عرضه محصولات ایران در بازارچه های نخجوان و همچنین واگذاری غرفه در بازارچه ماکو برای عرضه محصولات نخجوان در دستور کار است.

وی برگزاری جشن های مشترک و استفاده از ظرفیت های هنری و فرهنگی دو منطقه را بسیار حائز اهمیت دانست و توضیح داد: در این خصوص برای استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری، رایزن فرهنگی نخجوان با برگزاری جشنواره های مشترک ورزشی، فرهنگی و اجتماعی برنامه ریزی نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توسعه روابط بین منطقه آزاد ماکو و نخجوان پیگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه روابط بین منطقه آزاد ماکو و نخجوان پیگیری می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید