تحویل سنگ آهن یزد به اصفهان ارتباطی با حقآبه کشاورزان ندارد

مدیرعامل نظام صنفی کشاورزی اصفهان گفت: متأسفانه در مصاحبه های مختلف، صداوسیمای یزد کنایه می زند که به اصفهان سنگ آهن می دهیم و اصفهان به ازای آن به یزد آب می دهد، اما این صحبت ها ناآگاهانه است، مگر سنگ آهن را به کشاورزان اصفهان می دهند.

تحویل سنگ آهن یزد به اصفهان ارتباطی با حقآبه کشاورزان ندارد

اسفندیار امینی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در خصوص اعتراضات اخیر کشاورزان اصفهانی، اظهار کرد: متاسفانه حق آبه های کشاورزان به بخش های دیگر داده گردیده و زمانی که آن ها از راه های قانونی و دستگاه قضایی، دولت و مجلس به حق خود نرسیدند و مشکلشان حل نشد، به ناچار به بن بست رسیدند.

وی با بیان اینکه برای کشاورزان مسلم است آب انتقالی به یزد و دیگر بخش ها از حق آبه های کشاورزان اصفهانی است، بنابراین ناچار به اعتراض شدند، توضیح داد: متأسفانه مسئولان باید به صورت قانونی اعتراضات را آنالیز نمایند که اگر از لحاظ قانونی و شرعی کشاورزان ادعای درستی دارند، نباید اجازه انتقال آب به دیگر بخش ها را بدهند و در صورتی که کشاورزان اشتباه می نمایند، باید آن ها را به درستی توجیه نمایند.

مدیرعامل نظام صنفی کشاورزی اصفهان با بیان اینکه پیش از این به استاندار یزد و وزیر نیرو تاکید نمودیم که اگر مشکل کشاورزان اصفهان حل نگردد، این اعتراضات ادامه خواهد داشت، گفت: متاسفانه در مصاحبه های مختلف، صداوسیمای یزد کنایه می زند که به اصفهان سنگ آهن می دهیم و اصفهان به ازای آن به یزد آب می دهد که این صحبت ها ناآگاهانه است، مگر سنگ آهن را به کشاورزان اصفهانی می دهند درحالی که از حق آبه های کشاورزان آب به یزد منتقل می گردد.

امینی تاکید نمود: این در حالی است که سنگ آهن به ذوب آهن و فولاد مبارکه داده می گردد نه کشاورزان اصفهانی و این موضوعات هیچ ارتباطی با حق آبه های کشاورزان ندارد.

وی در خصوص جلسه روز گذشته کشاورزان استان با دادستان اصفهان و دکتر سروش معاون وزیر نیرو، گفت: در این جلسه مقرر شد که برای رسیدگی به مسائل و اعتراضات کشاورزان ورود پیدا نمایند، چرا که اگر مسائل به صورت قانونی حل نگردد، این موضوع به صورت امنیتی کشور را تحت شعاع قرار خواهد داد.

مدیرعامل نظام صنفی کشاورزی اصفهان تاکید نمود: در حال حاضر قرار بر این شد که 15 آذر ماه تاریخ مبنای آنالیز زمان پیشنهادی برای بازگشایی زاینده رود از سوی صنف کشاورزان قرار گیرد تا به نتیجه برسند که اگر آب برای کشت پاییزه کشاورزان باز گردد، تأمین آب شرب با مشکل روبرو نگردد، همچنین تحویل آب به میزانی باشد که تمام مزارع آبیاری گردد.

وی توضیح داد: این تصمیم به کشاورزان اصفهان اطمینان داد که در سال آبی جاری آب به آن ها تحویل داده می گردد و زمان آن بعد از آنالیز معین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحویل سنگ آهن یزد به اصفهان ارتباطی با حقآبه کشاورزان ندارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "تحویل سنگ آهن یزد به اصفهان ارتباطی با حقآبه کشاورزان ندارد" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با تحویل سنگ آهن یزد به اصفهان ارتباطی با حقآبه کشاورزان ندارد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید