آشنایی با بزرگترین روگذرهای جهان

ترافیک معضل بسیاری از شهرهای بزرگ جهانست که مدیران شهری را واداشته است تا از روشهای مختلفی برای مهار و روان سازی رفت و آمد خودروها استفاده نمایند، یکی از این راهکارها ساخت روگذرهاست که بر روی اتوبانها و شاهراه های شلوغ ساخته میشود در ادامه میخواهیم بزرگترین روگذرهای جهان را معرفی کنیم.

آشنایی با بزرگترین روگذرهای جهان

قبل از آشنایی با روگذرهای غول پیکر در دنیا، بهتر است با ساختار آن ها آشنا شوید. اصطلاحا روگذر غول پیکر یا غول آسا، به روگذر هایی گفته می گردد که چندین پل هوایی، جاده و در برخی اوقات ریل قطار در آن دیده می گردد و از نگاه بالا می توان به چند مسیره بودن آن ها پی برد. در حقیقت هدف از ساخت چنین روگذر هایی این است که مسیر های متقاطع به صورت مستقیم با یکدیگر برخورد نکنند و مشکلات ناشی از ترافیک و موارد مشابه نیز به حداقل برسد. برای پی برد به پیچیدگی و زیبایی این نوع از روگذر ها بهترین دید، نگاه کردن از آسمان و در یک هواپیما است. در ادامه می توانید با 8 روگذر غول پیکر در دنیا آشنا شوید.

Spaghetti Junction، بیرمنگهام، انگلیس

روگذر Spaghetti Junction در سال 1972 ساخته گردیده است اما نام گذاری آن در سال 1965 انجام گردیده و ماجرای جالبی نیز دارد. در سال 1965 یک ویراشگر روزنامه محلی، تیتری را برای مقاله مربوط به این پل که در آن زمان فعلا به بهره برداری نرسیده بود انتخاب کرد که اکنون نیز مردم روگذر مذکور را با همان نام می شناسند. این ویرایشگر نام Spaghetti Junction یا اتصالاتی شبیه به اسپاگتی را برای این پل انتخاب نموده بود. اما در حقیقت نام اصلی روگذر مذکور Gravelly Hill Interchanges است.

Binhai Flyover، تیانجین، چین

پل Binhai در بخش شمالی شهر Binhai چین ساخته گردیده و البته پیچیدگی آن نیز باعث گردیده است که در لیست روگذر های غول پیکر جا بگیرد. این روگذر 5.3 کیلومتر طول دارد که می تواند سه منطقه اصلی، توسعه یافته و شهری را در Binhai به یکدیگر متصل کند. لازم به ذکر است که روگذر مذکور در شب ها بسیار تماشایی می گردد.

High Five Interchange، دالاس، آمریکا

همان طور که از نام روگذر High Five Interchange می توان فهمید، این مجموعه از 5 مسیر تشکیل گردیده است که 37 پل آن ها را از یکدیگر جدا نموده است و 5 طبقه دارد. بزرگراه Lyndon B.Johnson و بزرگراه مرکزی از طریق این پل به یکدگیر متصل می شوند. نکته جالب در خصوص این روگذر که در تگزاس واقع گردیده این است که مسیر هایی نیز برای دوچرخه سواری و پیاده روی دارد که Cottonwood Trail نامیده می شوند.

Puxi Interchange، شانگهای، چین

روگذر غول پیکر Puxi Interchange که در شانگهای واقع گردیده دارای 6 مسیر و که دارای زیر ساخت مناسبی است. در بخش بالایی شاهد مسیر های Nanbie و Yanan هستیم و در بخش زیرین آن نیز مسیری برای امدادرسانی در نظر گرفته گردیده است. بخش مرکزی روگذر Puxi Interchange را نیز یک ستون غول پیکر تشکیل داده که به ستون نُه اژدها مشهور است.

The Judge Harry Pregerson Interchange، کالیفرنیا، آمریکا

با یک نگاه ساده به روگذر غول پیکر The Judge Harry Pregerson Interchange می توان به خوبی دریافت که این پل بسیار پیچیده است. پل مذکور که در لس آنجلس واقع گردیده است دارای مسیر هایی ویژه برای زمان های پرترافیک یا خودرو های خاص است که اصطلاحا HOV نامیده می شوند. این روگذر رابطی است بین دو مسیر مهم که بزرگراه Interstate-105 و بزرگراه Intersate-110 را به یکدیگر متصل می نماید. نام این روگذر نیز از یک قاضی فدرال گرفته گردیده که در حقیقت باعث به وجود آمدن بزرگراه I-105 بوده است.

The Circle Interchanges، شیکاگو، آمریکا

ابر روگذر The Circle Interchanges که در شهر شیکاگو واقع گردیده است مسیر های Dan Ryan، Kennedy و Eisenhower را به یکدیگر متصل می نماید. ساختار این روگذر نسبت به سایر روگذر های مشابه که پنج طبقه دارند، متفاوت است و ظاهری پهن تر دارد. البته مردم محلی این روگذر را با ترافیک های سنگین آن می شناسند.

Kathipare Junction، چنای، هندوستان

روگذر Kathipare Junction بزرگترین مسیر شبدر مانند در آسیا است و در یکی از شهر های جنوبی هندوستان با نام Chennai واقع گردیده است. این روگذر میزان ترافیک راهنمایی گردیده از چهار مسیر متصل به آن را کنترل می نماید که در این بین می توان به بزرگراه 45 اشاره نمود.

Tom Mereland Interchange، جورجیا، آمریکا

پل Tom Mereland Interchange نام خود را از فردی در کمسیون سابق شهرداری Georgia گرفته که وی از سال 1980 در این سازمان خدمت نموده است. این روگذر غول پیکر که در آمریکا واقع گردیده مسیر های Intersatate 85 و Interstate 285 را به یکدیگر متصل می نماید و برخی مسیر های دیگر نیز به این ابر تقاطع غیر همسطح می پیوندند که هدف از ساخت آن نیز از بین بردن ترافیک موجود در این مسیر ها بوده است.

به "آشنایی با بزرگترین روگذرهای جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با بزرگترین روگذرهای جهان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید