آنالیز ساخت پل معلق در ورودی شهر پلدختر به جای پل دره خزینه

به گزارش خبرنگاران، احمد مرادپور روز سه شنبه در جلسه آنالیز مسائل و مسائل شهری پلدختر در محل شهرداری این شهر، کارایی پل معلق در ورودی شهر پلدختر را بهتر از دره خزینه دانست و گفت: استاندار لرستان دستور ساخت پل معلق دره خزینه را صادر نموده، تامین اعتبار شده و میراث فرهنگی به عنوان متولی آن انتخاب شده است.

آنالیز ساخت پل معلق در ورودی شهر پلدختر به جای پل دره خزینه

وی اضافه کرد: در بازدید میدانی که از ورودی شمالی شهر پلدختر صورت گرفت احداث پل معلق در این بخش کارایی بیشتر و بهتری دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: از فرماندار می خواهیم این موضوع را آنالیز و مدیریت کند تا در صورت عدم وجود حساسیت اجتماعی و بار مثبت اعتبار پل معلق دره خزینه برای احداث پل معلق در ورودی شهر هزینه گردد.

مرادپور اضافه کرد: با توجه به بازدیدهایی که از پل معلق دره خزینه انجام شد، این پل در گذشته برای انتقال گروه تحقیقاتی و مطالعاتی کارکنان سد کرخه 2 بر روی رودخانه سیمره احداث شده که پس از آن رها و عشایر و مردم برای رفت و آمد از آن استفاده می کردند.

وی خاطرشان کرد: این پل معلق به خاطر هیجانی که ایجاد نموده به یک جذابیت تبدیل شده و هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان اضافه کرد: بر اساس مطالعات انجام شده و رایزنی هایی که با سازنده پل معلق خزینه انجام شده این پل به لحاظ فنی از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و قابل استفاده دائمی نیست و رفتن به آنجا برای مردم هزینه بردار است.

مرادپور گفت: پل معلق در ورودی شهر پلدختر برای عموم قابل استفاده دائم و در دسترس است و چشم انداز آن از دو طرف به کوه و پارک صخره ای می رسد و زیر آن رودخانه دایمی کشکان است.

وی اضافه کرد: پل معلق در ورودی شهر با طول و ارتفاع زیاد می تواند گردشگران را به سمت خود جذب کند و همچنین می توان در 2 طرف آن تاسیسات و استراحتگاه احداث کرد که این ظرفیتی بزرگ است و موجب تحول در پلدختر می گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان احداث پارک صخره ای را از اقدامات خوب شهرداری پلدختر دانست و گفت: حذف دکه ها در ورودی شمالی شهر پلدختر کار خوبی بود چراکه چهره شهر را زشت می کرد.

مرادپور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسائل سیاسی مهم و در راس امور است اما چنانچه سیاست مداری با استفاده از سیاست خود موجبات توسعه منطقه را فراهم کند سیاست درستی دارد و تمام مسائل سیاسی و اجتماعی باید منجر به عمران و آبادانی گردد نه این که فرصتی برای تخریب باشد.

وی اضافه کرد: مسئولان باید از سیاست های خود در راستای پایه ریزی برنامه های مفید برای استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در راستای برطرف بیکاری و بهبود معیشت مردم بهره ببرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: رودخانه کشکان که سرمایه ای برای استان محسوب می گردد از پلدختر عبور می نماید و ممکن است سیلاب خرابی هایی به بار بیاورد، اما طبیعت فعل و انفالات خود را دارد و اگر سیلاب مخرب می گردد نتیجه دخالت های بشر در طبیعت است؛ از این رو باید زیر ساخت ها در شهرستان با رعایت ایمنی کامل ساخته گردد تا از خسارات جلوگیری به عمل آید.

مرادپور گفت: مسئولان با هماهنگی و اتحاد برنامه ها و اقدامات هوشمندانه در شهرستان انجام دهند تا در آینده پشیمان نشوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آنالیز ساخت پل معلق در ورودی شهر پلدختر به جای پل دره خزینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز ساخت پل معلق در ورودی شهر پلدختر به جای پل دره خزینه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید