ایجاد پارک بازی در بام خرم آباد

استاندار لرستان از ایجاد پارک بازی در بام خرم آباد اطلاع داد.

ایجاد پارک بازی در بام خرم آباد

به گزارش خبرنگاران، دکتر سید موسی خادمی در بازدید از بام برای جانمایی پارک بازی اظهار کرد: بام خرم آباد یک استعداد و پتانسیل مهم برای شهر محسوب می گردد که کارهای خوبی در آن انجام گردیده است.

وی با بیان این که می توانیم اقدامات بهتری نیز در این مکان انجام دهیم، اضافه کرد: هزینه های زیادی در این مکان گردیده اما نتوانسته ایم آورده ای برای جامعه داشته باشیم. خادمی گفت: باید بهره برداری های لازم را با ایجاد فعالیت های جذاب از این مکان ببریم و به اقتصاد نیز کمک کنیم.

استاندار لرستان ادامه داد: در همین راستا مشاور، طرح کلی ایجاد پارک بازی با حفظ و رعایت بحث های محیط زیستی و منابع طبیعی در نظر گرفته و قرار است پروژه ای جذاب، گردشگرپذیر و درآمدزا ایجاد گردد. وی با بیان این که گزارش این طرح آماده گردیده و این هفته اعلام می گردد، اضافه کرد: مطابق با کار مشاور و بر اساس طرح پیشنهادی وی فراخوان سرمای گذاری داده می گردد و حمایت های خود را از آن خواهیم داشت. خادمی با اشاره به ایجاد پارک بازی در بام خرم آباد گفت: بیشتر تمرکز کار روی ایجاد شهربازی مدرن در این منطقه است و منابع هم پیش بینی و مشخص گردیده اند که به دنبال پیدا کردن نقطه مناسب برای ایجاد آن هستیم. استاندار لرستان با بیان این که در چند روز آینده برای این پروژه به جمع بندی خواهیم رسید، گفت: بین 7 تا 8 میلیارد تومان هزینه برای این طرح احتیاج است که بیش از 50 درصد آن تامین گردیده و مشکلی در این رابطه نخواهیم داشت؛ تنها باید زمین مناسب آن را پیدا کنیم. وی به باغ وحش کاسیت نیز اشاره نمود و اضافه کرد: این طرح بدون مطالعه انجام گردیده است، در این رابطه باید آنالیز بیشتری صورت پذیرد و تصمیم بگیریم که وجود آن چقدر ضرورت دارد چراکه باید مقوله بهداشت و تغذیه این حیوانات تامین گردد و اگر این موارد رعایت نشوند نمی توان به صرف داشتن باغ وحش جان این موجودات را به خطر انداخت. خادمی اظهار کرد: سعی می کنیم که باغ وحش نیز در طرح پارک بازی گنجانده گردد اما احتیاج به آنالیز بیشتری دارد. استاندار لرستان در خصوص ساختمان امید نیز گفت: قرار بود از محل فروش ساختمان قدیمی استانداری و سایر املاک دولت درون شهر این بنا ساخته گردد که متاسفانه تنها یک سوم اعتبار مورد احتیاج تامین گردیده و باید به فکر مابقی آن باشیم. وی با اشاره به این که حدود 60 میلیارد تومان دیگر پول برای تکمیل ساختمان احتیاج است، گفت: هم اکنون مشکل تامین اعتبار داریم و رقم مورد احتیاج نیز بالا است؛ بخش زمان بر ساختمان به اتمام رسیده و تنها هزینه بر آن مانده که در صورت تامین منابع مورد احتیاج آن پروژه به بهره برداری می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایجاد پارک بازی در بام خرم آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد پارک بازی در بام خرم آباد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید