انتقال آب رودخانه کرج به تهران به کجا رسید؟

مدیرکل محیط زیست البرز به وضعیت طرح انتقال آب رودخانه کرج به تهران اشاره نمود و گفت: مطالعات این طرح در مراحل نهایی قرار گرفته است و باید نشست های استانی و ملی در این خصوص برگزار گردد تا طی توافقی، میزانی از آب این رودخانه منتقل گردد که به حیات آن آسیبی وارد نکند.

انتقال آب رودخانه کرج به تهران به کجا رسید؟

فردین حکیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: اگر وضعیت آب های سطحی استان بد گردد جانوران برای تأمین آب مورد احتیاج خود ناچار می شوند که مسافت زیادی را از محدوده زندگی خود طی نمایند که این امر خطراتی چون اسیر شدن در دام شکارچیان را به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه نمود: طی سال های گذشته شاهد کاهش منابع آب های سطحی و زیر زمینی استان بوده ایم. بدون شک این کاهش بر عوامل مختلفی از تأمین آب شرب مردم گرفته تا وضعیت کشاورزی و فضای سبز استان تاثیرگذار خواهد بود.

حکیمی با اشاره به تأثیر کم آبی بر جمعیت گونه های حیات وحش استان گفت: خوشبختانه این کم آبی تا کنون تأثیر مستقیمی بر جمعیت گونه های حیات وحش استان نگداشته است؛ البته نباید از این واقعیت فرارکرد که اگر کم آبی شدت بگیرد و تالاب ها آبگیری نشوند، دیگر شاهد حضور پرندگان مهاجر در استان نخواهیم بود.

این مسئول شرح داد: علاوه بر این، اگر وضعیت آب های سطحی استان بد گردد جانوران برای تأمین آب مورد احتیاج خود ناچار می شوند که مسافت زیادی را از محدوده زندگی خود طی نمایند که این امر خطراتی چون اسیر شدن در دام شکارچیان را به دنبال خواهد داشت. فعلاً وضعیت منابع سطحی برای حفظ حیات گونه های حیات وحش استان بد نیست و امید است لااقل در همین شرایط باقی بماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقال آب رودخانه کرج به تهران به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال آب رودخانه کرج به تهران به کجا رسید؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید