آذربایجان شرقی میزبان جشنواره ها و نمایشگاه های متنوع تابستانی

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای بهره مندی و استفاده از ظرفیت های گردشگری شهری و روستایی خود با تدوین برنامه هایی گسترده اعم از برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه های متنوع، درصدد معرفی هرچه بیشتر جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری استان به شهروندان و گردشگران است.

آذربایجان شرقی میزبان جشنواره ها و نمایشگاه های متنوع تابستانی

فرشاد رستمی سرپرست معاونت گردشگری استان امروز شنبه 17 شهریور 97 در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: پشتوانه های فرهنگی، تاریخی، مذهبی و طبیعی هر منطقه، به صورت بالقوه زیرساختی بـرای حضور در میدان رقابت جهانی گردشگری است و در این میان، تنوع اقلیمی، طبیعی، میراث فرهنگی و تـاریخی شگفت انگیز و کم نظیر آذربایجان، راه برای ارتقا صنعت گردشگری هموارتر نموده است.

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی، جشنواره های متنوع شهرستانی را عامل مهمی برای جذب گردشگران به استان در تابستان سال 97 بیان کرد و گفت: تابستان امسال شاهد برگزاری نخستین جشنواره های آلبالو در شهرستان تسوج، فطیر سنتی بستان آباد همراه با آیین رونمایی از ثبت ملی این فطیر، غذا و هنر آشپزی در تبریز و دوشاب (شیره انگور) در شهرستان لیلان بودیم.

او ادامه داد: همچنین در سه ماهه دوم سال 97 با برگزاری دو شب فرهنگی تبریز 2018 در جشنواره چارسوق پایتخت، جشنواره آیین های بومی و محلی روستای دیبکلو هریس، رویداد فرهنگی و هنری کاروانسرای یام در راستای معرفی آداب و رسوم و فرهنگ غنی و اصیل آذربایجان بودیم.

رستمی، برگزاری جشنواره های گل محمدی روستای عنصرود شهرستان اسکو، عسل و لبنیات سراب، کباب بناب، زغال اخته کلیبر، سماق هوراند و ورنی اهر برای چندمین سال متمادی را از دیگر رویدادهای برگزار گردیده در تابستان امسال برشمرد و گفت: خوشحالیم که با اقدامات اجرا شده، برخی از این رویدادها امروز به برند ملی تبدیل گردیده اند، به گونه ای که با برگزاری آنها شاهد حضور گسترده گردشگران در منطقه هستیم.

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی گفت: در کنار برگزاری جشنواره ها در 6 ماهه نخست سال 97 در راستای معرفی و تقویت ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان، با برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018 و نیز شرکت در نمایشگاه های سرمایه گذاری و شهر گردشگر تهران، صنایع دستی تهران و صنایع دستی همدان حضور گسترده ای در رویدادهای نمایشگاهی ملی و بین المللی داشته ایم.

او اضافه کرد: در راستای معرفی جاذبه های گردشگری و فرهنگی منطقه در قالب فراوری برنامه های تلویزیونی، میزبان چندین تیم مستندساز برای فراوری برنامه بوده ایم.

رستمی در انتها با بیان اینکه تهیه کتابچه های گردشگری شهرستان های آذربایجان شرقی در راستای تقویت ظرفیت های گردشگری در تمام نقاط استان صورت گرفت، ادامه داد: با توجه به اینکه تمام نقاط آذربایجان شرقی از جاذبه های متنوع گردشگری برخوردار است، لذا اهداف رویداد 2018 به صورت استانی تبیین گردیده تا تمام استان از این ظرفیت ویژه برخوردار باشند، در همین راستا با مشارکت تیم تخصصی، خوشبختانه گردآوری اطلاعات جاذبه های گردشگری شهرستان ها در دستور کار نهاده شد و به صورت کتابچه های مجزا در دو زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسید که در اختیار گردشگران نهاده شده است.

منبع: میراث آریا

به "آذربایجان شرقی میزبان جشنواره ها و نمایشگاه های متنوع تابستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان شرقی میزبان جشنواره ها و نمایشگاه های متنوع تابستانی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید